Yeşilkent Mah. 1880. Sokak No:60/2/3 Esenyurt/İSTANBUL

Uzman Gıda Mühendisi Yetiştirme

GIDA MÜHENDİSİ YETİŞTİRME HİZMETİ

Çağımızın olmazsa olmaz en önemli mesleklerinden biri olan Gıda Mühendisliği Bölümü; maalesef ülkemizde değeri ve niteliği tam olarak anlaşılamayan nadide bölümlerdendir. Bu denli önemli bir meslek dalının üyelerinin üniversitelerden mezun olduğunda sektörde başarı grafiğinin düşük olması mesleğe olan ilgiyi de azaltmaktadır.

Kısa tanımını “Gıdaların güvenilir bir şekilde işlenmesini, temiz üretilmesini, dağıtılmasını, paketlenmesini sağlayan ve bunları yaparken de gelişmiş bilimden yararlanmak olan bilgi ve uzmanlık disiplini” şeklinde açıkladığımız bölümün kanayan yarası; üniversitelerin vermiş oldukları teorik bilginin kendi alanında çalışabilecek uzman mühendis yetiştirmeye yeterli gelememesidir. Sektörün bu sıkıntılı durumunu da göz önünde bulundurursak bu açığı kapatabilecek kurumlara ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz.

ISG DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ olarak; ana faaliyetlerimizden olan Gıda Mühendisliği Danışmanlığı hizmetimizin ana içeriği; üniversitelerden yeni mezun olmuş mühendislerimizin hangi sektör olursa olsun işbaşı yapmış oldukları firmalarda destekçileri olmak ve böylece alanında özgüveni yüksek ve azimli birer Uzman Gıda Mühendisi yetiştirmektir.